Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do této guildy lze vstoupit pouze za podmínek, že máte crafting level 40 a máte oblečenou brown apron (lze zakoupit ve Varrock clothes shop). Na trénink craftingu – vyrábění amuletů či přívěsků – je pro f2p výtečná.


Požadavek pro vstup: Crafting 40, brown apron

   

Crafting guilda se nachází jihozápadně od Faladoru. Lze v ní dělat skoro vše, co souvisí s craftingem. Nachází se zde věci potřebné ke craftingu, například chisel (dláto) či některé „moulds“ (formy), například na vytvoření Holy symbol of Saradomin či Gold amuletu, nebo dokonce i kladivo. U vchodu vás uvítá Master Crafter, který zde pracuje s několika jeho učedníky.

Popis přízemí – od vchodu: Vlevo od Vás jsou 4 hrnčířské kruhy ([Harry :-D] Potter’s wheel), na kterých lze vytvořit např. bowl, se stolem, na kterém stojí džbán. Za zdí se nachází malý důl, kde můžete kopat zlato, stříbro a hlínu. Vpravo od Vás je hrnčířská pec (Pottery Oven) a stůl, na kterým leží amulet mould (forma na amulety). Na stole před Vámi leží kladivo – dobré ke kování a dláto na zpracovávání drahokamů. Za stolem jsou schody do dalšího patra a dřez s vodou.

Popis prvního patra – od schodů: Před Vámi je stůl, na kterém leží formy na prsteny (Ring mould) a na tiary (Tiara mould). Nalevo od Vás jsou formy na náhrdelníky (Necklace mould) a na Saradominovy symboly (Holy mould). Nalevo od stolu je sud s nůžkami uvnitř. Napravo od stolu jsou dva kolovrátky, na kterých je možno uplést klubko vlny, provaz na luk (ze lnu), šňůra na kouzelný amulet (z Magických kořenů) apod.

Také je zde koželuh, který vám za jednu Cow hide (kravskou kůži – lehce si ji obstaráte v přilehlé ohradě) a 1 gp kravskou kůži zvalchuje a budete si z ní pomocí nitě a jehly ušít např. leather chaps.

Procesy vyrábění:

POT, PIE DISH, BOWL (HRNEC, MÍSA NA KOLÁČE, HLUBOKÁ MÍSA):

Nakopete si do 27mi políček v inventáři hlínu (clay) a do zbývajícího si vezmete džbán (jug), vydáte se ke dřezu, nalijete vodu do džbánu, tu pak na hlínu a tak to uděláte ještě 26x. Dostanete 27 soft clay. Na hrnčířském kruhu (potter’s wheel) vytvoříte dle libosti hrnec, mísu na koláče či hlubokou mísu. S výrobky se vydejte k hrnířské peci (pottery oven) a tam je upečte – HOTOVO.

GOLD AMULET, GOLD NECKLACE, GOLD RING (ZLATÝ AMULET, PŘÍVĚSEK, PRSTEN):

Nakutejte si gold ore (zlato) a tu ve furnace (kovářské výhni) přetavte na zlatou cihličku. Vezměte si amulet/necklace/ring mould a zlatou cihličku dejte do výhně. Ukáže se Vám co a kolikrát chcete vyrobit, stačí jen zadat a už se tvoří výrobek.

UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete amulet pověsit na krk, použijte na něj klubko vlny. Pokud chcete mít amulet kouzelný (např. amulet of magic), musíte si s sebou k peci vzít navíc i safír a na amulet poté použít kouzlo Enchant (lvl 1). Pokud chcete vyrobit prsten s drahokamem, opět si vemte s sebou navíc drahokam. Bohužel, prsteny jdou očarovávat pouze na p2p, tzn. jako member.

HOLY SYMBOL OF SARADOMIN, TIARA (SVATÝ SARADOMINŮV SYMBOL, TIÁRA):

Nakutejte si silver ore (stříbro) a to ve furnace (kovářské výhni) přetavte na stříbrnou cihličku. Veměte si holy/tiara mould a stříbrnou cihličku dejte do výhně. Ukáže se Vám co a kolikrát chcete vyrobit, stačí jen zadat a už se tvoří výrobek.
UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete symbol pověsit na krk, použijte na něj klubko vlny. Pokud jej chcete posvětit (jinak je z něj unblessed symbol… a nic za bonusy Vám nepřidává), jděte do Kláštera (Monastery), je na sever od cesty mezi Faladorem a Barbarian Village a nechte si jej posvětit tam. Tiary jsou ke vchodu do ruin, kde se provádí RuneCrafting – bez talismanu (tzn. ušetříte jedno místo). K přeměně potřebujete oltář na měnění run a talisman. Pak jen použijete tiaru na oltář a vše je hotovo.

BALL OF WOOL (KLUBKO VLNY):


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář