Jdi na obsah Jdi na menu
 


Random event

22. 4. 2007
Náhodné události jsou užitečné, ale někdy jsou na škodu. Důvodem jejich zařazení do hry je ochrana před makry, což jsou programy, které za vás hrají. Takže si pustíte makro na těžbu uhlí, odejdete na 2-3 hoďky, tak to samo za vás těží a odnáší do banky. A proti takovému stylu hraní jsou tady Náhodné události, které přeruší činnost tohoto programu.

Upozornění, použití makra je porušením jednoho z pravidel, které JAGEX stanovila a může vyústit v BAN. A některá makra mohou obsahovat viry, nebo key loggery, takže velmi snadno přijdete o svou postavu. Tudíž se nedoporučuje jejich použití.

Náhodné události dělíme do 2 kategorií: Při plnění určité činnosti a druhé jsou obecné.

Článek se bude postupně aktualizovat, chybí obrázky k některým náhodným událostem, takže pokud na některou z nich narazíte a v tomto článku není daný obrázek, tak to prosím vyfoťte a pošlete mi to na mail: haianh@seznam.cz.

A) Obecné

Mim

V této náhodné události se dostanete před prkna, která znamenají život. Mim něco předvede a vy to musíte po něm opakovat, pokud vše uděláte tak jak má, tak dostanete jednu z částí oblečení mima a pokud získat komplet, tak vás dále naučí pár kouskům do Emote.

Žáby

Objeví se skupina žab, jedna z nich má korunku, dle pohlaví za které hrajete se po políbení žáby promění na prince/princeznu a dostanete Frog token. Frog token můžete donést do Varrocku do obchodu s oblečením a buď si vyberete žabí hlavu nebo princovské oblečení/ princezniny šaty. Pokud odmítnete políbit žábu, tak budete teleportování do žabího světa a budete muset omluvit za neochotu pomoci, budete pak teleportování zpět, ale bez Frog tokenu.

Drilovací démon

Démon vás pošle na cvičiště, kde máte skákat jak on píská. Pokud splníte jeho rozkaz, tak budete přenesení zpět a dostanete jednu z částí vojenského maskáče.

Mysterious Man

Náhle se objeví a předá vám drahokam, peníze nebo magickou krychli. Pokud získáte magickou krychli, tak ji budete muset otevřít, a objeví se mini hlavolam, které musíte vyřešit. Řešení spočívá v tom, že na rotující krychli jsou 3 symboly, které jsou očíslované a máte dole na panelu na výběr ze 3 možností, pokud se vás zeptá, na kterém čísle je kruh, tak musíte zvolit příslušné číslo. Špatně vybraná odpověď výustí v přemnožení krychle. Pokud budete ignorovat krychli, tak se vám přemnoží v batohu a budete je muset otevřít všechny a až poslední obsahuje odměnu.

Bludiště

Mysterious Man vás přenese do bludiště, máte omezený časový limit, abyste překonali nástrahy bludiště a dostali se tak do středu. Čím dříve budete ve středu, tím je sladší odměna.

Quiz

Budete přenesení do televizního studia, kde jste se nedobrovolně zúčastnili soutěže. Dostanete několik jednoduchých otázek a pak máte na výběr buď 1000 gp nebo tajemnou krychli. Pak budete přenesení zpět.

Swarm

Armáda žravých včel se po vás vrhne. Nejlepším řešením je utéct.

Pirát

Náhle se objeví a je nutné si s nim promluvit. Dostanete od něho prachy nebo spinach roll. Pokud s nim nepokecáte, tak po vás začne střílet z kuše.

Drunk Dwarven

Opilý trpaslík si s vámi chce pokecat, pokud ho ignorujete, tak začne házet kameny. Jinak od něho dostanete kebab a pivo.

Evil Chicken

Náhlé se objeví slepice, která umí kouzlit. Level je odvíjen od vašeho, zabitím získáte kuře, hromadu peří, kost a vajíčko. Nezapomeňte zapnout mage protect, jinak na to tvrdě doplatíte.

Freaky Forest

Freaky Forest vás přenese do lesíka, kde máte zabít požadovanou drůbež. Pokud zabijete tu, kterou on požadoval, tak vás pošle zpět a dostanete jednu z částí oblečení.

Rick Tupertine

Náhlé se objeví a chce s vámi promluvit. Za promluvení dostanete nějakou drobnost od něho, ignorování se nevyplácí, neboť začne střílet z kuše.

Sandwich lady

Objeví se krásná prodavačka sandwiche, která vám nabídne své zboží. Máte si vybrat jednu z mnoha pečiv, která ona požaduje, pokud to tak neučiníte, tak vás teleportuje kamkoliv po runescape.

Giles, Miles a Niles

Obchodní cestující, který se náhle objeví a požádá vás o pomoc. Máte obrázek nějakého předmětu a máte to identifikovat. Pokud správně odpovíte, tak dostanete nějakou tu maličkost, jinak vám notne všechny předměty co máte u sebe.

Džin

Jeden z nejlepších náhodných událostí ve hře. Setkání s tímto modrým chlapíkem je prostě svátek pro RS hráče. Promluvte si s nim a dostanete kouzelnou lampu, kterou setřete, dostanete se tak do tabulky, kde si vyberte XP do jedno z mnoha skillů. Množství XP je dovíjen dle levelu daného skillu krát 10. Takže když máte 50 lvl v mining, tak po použití lampy dostanete 500 XP do mining. Doporučují ale dávat XP do skillu prayer, ten se těžko trénuje. Pokud ignorujete džina, tak vám vyhodí vaše věci z inventáře, nebo vás teleportuje kamkoliv po RS.

Pinball

Mysterious Man vás pošle do jiné dimenze, kde budete reprezentovat míček ve hře pinball. Stačí klikat na blikající sloupky a pak budete puštění ven, Odměny jsou většinou drahokamy, nebo peníze.

Strange plant (members only)

Z ničeho nic ze země někde poblíž vyroste zvláštní květina na které uzraje plod....Strange fuit. Pokud jej utrhnete, květina zase zmizí stejně jako přišla. Ovoce z květiny obnovuje 30% run energy, takže proč si neutrhnout. Jestliže však květinu ignorujete, ožije a začne vás pronásledovat. Místo plodu se stane velký zoban, kterým okamžitě zaútočí, dokud vás neukouše k smrti a nebo dokud neutečete. Navíc je její kousnutí jedovaté.

Evil twin

(kliknutím zvětšíte)

Z ničeho nic vás jakási moc teleportuje do hezkého domu s půvabnou Molly. Ta vás požádá o pomoc s odlapením její problémové sestry. Než však místnost s Molly opustíte, dobře si prohlédněte jak vypadá. Její sestra je totiž dvojče. Ve vedlejší místnosti naleznete panel  s ovládacím pultem, který manipuluje s chapadlem u stropu. Pomocí šipek najeďte nad Mollynu sestru a tlačítkem aktivujte chapadlo. Máte celkem 3 pokusy. Po úspěšném splnění úkolu se vraťte k Molly, která vás vrátí zpět a odmění.

Dr. Jekyll a Mr. Hyde

 

Tato událost patří memberům, dr. Jekyll potřebuje herb pro svůj lektvar, zeptá se vás, jestli nemáte nějakou bylinu, pokud nemáte, tak dostanete strenght potion (2) a pak zmizí. Pokud ho ignorujete, tak se přemění na pana Hyde a začne na vás útočit.

Security Guard

Tento chlapík se objeví a pokud si s nim promluvíte, tak dostanete knížku a nějakou drobnost (drahokam, spinach roll, peníze)

Prison Pete

Evil Bob vás přenese do světa ScapeRune a přesněji do vězení. Zde se nachází také Pete, poblíž něho je páka, pokud zatáhnete, tak uvidíte balónek, které máte zničit. V okolí pobíhají tyto potvůrky, tak zašlápněte tu správnou a získáte klíč, který dejte Petovi, ten otevře jednu ze 3 energetických barieér. Cekově musíte získat 3 správné klíče a pak se dostanete ven. Odměna: drahokam, peníze nebo herby.

B) Při činnostech

Teleport/ Teleport z Essence mine

Pokud delší dobu trénujete magic pomocí teleportu, tak se může spustit tato událost. Naštěsti patři mezi pozitivní, stačí zatáhnout za páku, která je jiná než zbylé 3 a budete teleportování tak kam jste měli být + dostanete kompenzaci runy co jste spotřebovali + air rune a law rune.

Farming

Captn Arnav

Z ničeho nic se před vámi vynoří s prosbou malou službičku. Předá vám truhlici, která je zamčená prapodivným kódem podobný výhernímu automatu. Ve spodní řádce pod válci si přečtěte co má být na středním pruhu válců nastaveno a klikněte na tlačítko UNLOCK. Pokud jste postupovali správně, budete odměněni nějakou drobností z pokladu. Pokud ne, praští vás po hlavě a teleportuje na jinou lokaci.

Mining

1. Plyn v šutru

Pokud kopete nějakou rudu hodně dlouho, tak se může spustit tato náhodná událost, která patři k negativním. Pokud se objeví páry ze šutru, tak přestaňte těžit daný kámen, pokud budete nadále pokračovat, tak to výustí ve výbuch, které vás zraní a samozřejmě si poškodíte krumpáč. Krumpáč opravuje trpaslík Numrof (viz. článek o Mining).

2. Golem

 (thx to Stalix za screen)

Nepříjemný soupeř, jeho level je odvíjen od vašeho. Dropy nic moc, uhlí, drahokamy a další věcí.

3. Upadnutí hlavice u krumpáče

Nepříjemná věc, pokud se tak stane, tak ve vašem blízkém okolí by měl ležet hlavice do krumpáče, pokud to nestihnete sebrat, tak se stane viditelným pro ostatní hráče a ti to mohou sebrat.

Zahrabávání kostí

1. Zombie

Zombie patří k těch nepříjemným monstrům, jeho level je odvíjen od vaše, takže pokud máte 3 lvl postavu, tak vás napadne 14. lvl zombík, 90 lvl postavu tak se setkáte s 120 lvl z zombíkem atd. Jeho zabití není snadné, ale za to kořist je někdy velmi příjemná, ve free světe většinou dropne několik Big bone a zbytek jsou obyčejné, ale můžete také dropovat návnadu na ryby nebo nic.

2. Shade

Další z nepříjemných monster, i jeho level je odvíjen od vašeho. Narozdíl od zombíka ve free světe nic nedropuje.

3. Hrobař Leo

Tohle už patří k té příjemné události, kde vás nikdo nenapadne.  Hrobař Leo si popletl rakve a potřebuje abyste mu pomohli dát rakve k příslušným hrobům. Za jeho zády je mauzoleum, do kterých můžete hodit své předměty v inventáři, ty budou přesunuty automaticky do vaše banky. Posbírejte všech 6 rakví a podívejte se do nich, rakve obsahuji kosti majitele a samozřejmě i jeho náčiní, podle které lze určit o jaké povolání jde. Dále prozkoumejte náhrobní kameny, ty také mají symbol dané profese. Takže vložte rakve do příslušných hrobů, není to těžké. Pokud správně pokládáte hroby, tak dostanete část Zombie obleku a až získáte všechny, tak budete moct tancovat nebo chodit jako zombie v panelu Emote.

Woodcutting

1. Spirit Tree

Další ze silných monstrům. Zabitím získáte dřevorubeckou sekeru, pokud se poštěstí tak i runovou sekeru, peníze, nature rune nebo nic.

2. Tree Ent

Strom náhle oživne, pokud budete pokračovat v těžbě dřeva, tak si zničíte sekeru a je nutné počkat až se strom uklidní.

3. Upadnutí hlavice sekery

Totéž jako u krumpáče, je nutné sebrat zpět hlavici a nasadit.

Rybaření

1. Vír ve vodě

Nepříjemné, pokud se objeví, tak v daném místě se nedá lovit a je nutné si počkat.

2. Obří ryba

Obří ryba způsobuje, že vám může sežrat prut a odhodit je daleko od vás. Takže pokud se tak stane, tak hledejte daného místa ztracený předmět, pokud to včas neseberete, tak to udělá někdo jiný.

 3. Říční troll

 Monstrům, který má level odvíjen od vašeho. Samozřejmě patři k agresivním monstrům. Jeho zabitím můžete získat i swordfish, pokud se poštěstí, jinak jsou to slabé dropy.

 4. Evil Bob

Kocour Bob vás přenese na ostrůvek, který je tak všechno naruby a odmítá vás pustit. Promluvte si s vězni a od nich se dozvíte, na které části pláže máte lovit rybu. Běžte na příslušném místě a vylovte vařenou rybu, kterou v neohni neuvaříte, čímž získáte syrovou rybu. Tu dejte Bobovi a on usne, v klidu se tak dostaňte k teleportu. Odměnou pro vás jsou nějaké XP do fishing.

Thieving (member)

1. Vězení

Dlouhodobé kradení má za následek, že vás chytí a hodí do vězení. Musíte 3x uhádnout správný klíč, který pasuje do zámku. Jednoduchá hádanka, pokud se vám to podaří, tak se vrátíte zpět odkud vás teleportovali a dostanete nějakou tu malou odměnu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář